Koncert és kiállítás a kolozsvári Kétágú orgonájáért

2011. június 08., címkék: jótékonysági koncert, kolozsvári kétágú templom

Áhítatnak, koncertnek és kiállítás megnyitónak adott otthont vasárnap a kolozsvári Kétágú templom. Az esemény fővédnöke Kelemen Hunor kulturális miniszter volt. A templom tornyainak restaurálása már megkezdődött és a 18. századi orgonát is meg szeretnék újítani.

De hol a határ? - Szex feketén-fehéren

2011. május 12., címkék: kolozsvári kétágú templom, erdélyi egyházkerület, konferencia, ifi

Ez volt a címe annak az ifjúsági rendezvénynek, amit múlt hétvégén tartottak a kolozsvári Kétágú templomban. A Függőleges Keresztény Ifjúsági Konferencia május 6. és 8. között megrendezett programjain félezer fiatal vett részt. A háromnapos eseményen tabukérdéseket feszegető előadások, fórumbeszélgetés, játék, színdarab és koncert váltották egymást, esténként pedig teaház várta az erdélyi ifjúságot.

Kezdődik a 13. Függőleges Keresztény Ifjúsági Konferencia

2011. május 06., címkék: ifjúság, kolozsvári kétágú templom, konferencia, erdélyi egyházkerület

A május 6-8-án zajló eseménynek a kolozsvári Kétágú református templom ad helyet.

Koncertek a kolozsvári Kétágú templom orgonájáért

2010. július 09., címkék: kolozsvári kétágú templom, Határon túl, erdélyi egyházkerület, kolozsvári egyházmegye

Jótékonysági koncertsorozat indul a kolozsvári Kétágú templom barokk orgonájának restaurálásért: a munkálatok előreláthatólag 19 ezer euróba kerülnek.